1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • З Великоднем! Христос Воскрес!

  • Привітання з 8 Березня

  • Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

  • У НПУ поєднують бізнес та інтелект

  • Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

26-28 лютого 2015 року делегація Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова перебувала з офіційним візитом на святкуваннях 75-ліття з часу заснування Гродненського державного уні... Read more...
У НПУ поєднують бізнес та інтелект

У НПУ поєднують бізнес та інтелект

Нещодавно з офіційним візитом Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова відвідав Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. Гостя прийняв ректор вишу В... Read more...
Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

16 жовтня 2014 року в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка відкрили стадіон Навчально-спортивного комплексу. В урочистому відкритті взяв участь ректор Національного педагогічного... Read more...
Previous
Next
«Гуманітарна наука формує духовний світ особистості, її світогляд та ціннісні орієнтації» Віктор Андрущенко

Педагогічна матриця, або Про те, як повернути освіті душевність

DSC 012428 лютого 2012 року ректор Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова поспілкувався з магістрами. Темою зустрічі стали педагогічні лекторії в університеті, що плануються керівництвом уже давно. Реалізація такої програми без студентів просто неможлива.

«Ми функціонуємо у п’ятірці кращих вищих навчальних закладів України, – зауважив ректор НПУ Віктор Андрущенко, – і очолюємо українську педагогічну освіту. Це високий показник для нашого університету, та впевнено вийшовши у європейський простір, ми відчули ще й те, що несемо потужний багаж педагогічних принципів і методик, яких потребує цілий світ. Ми повинні представити його Європі у найдостойнішому вигляді».

Говорячи про такий «багаж» Віктор Петрович мав на увазі педагогічну матрицю, що творилася десятиліттями такими постатями вітчизняної науки як Михайло Драгоманов, Костянтин Ушинський, Антон Макаренко, Василь Сухомлинський, Софія Русова та чимало інших. Для українського вчителя, педагога, а як виявилося й для світового теж, їх спадщина відіграє ту ж роль, що табличка множення для математиків, чи таблиця Менделєєва для хіміків. Єдине питання яке тут постає – це те, що досі, на жаль, ця таблиця не укладена, не синхронізована, не описана достойно. Викладачі і студенти Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова просто покликані це зробити.

Таке завдання виявилося ще й особливо актуальним, на що зважив очільник вишу, спілкуючись зі студентами. «Сучасне суспільство і життя людини все більше мені нагадує човен, якого прагматизм нахилив уже в одну сторону так, що у нас «з’явилася можливість» перевернутися. Вирівняти цього човна можна тільки правильним, духовним, моральним вихованням, – зазначив ректор, – ми повинні повернути освіті загалом і педагогічній освіті зокрема душевність, про яку говорив ще великий Сухомлинський, дати для сучасного вчителя ось цю педагогічну матрицю і за нею виховувати нове покоління».

Окрім того на зустрічі чимало часу відвели й обговоренню талановитих педагогів сучасності, про яких теж мало що відомо фахівцю освітянину, не кажучи вже про пересічного українця. Кращі студенти Драгоманівського університету відповідально погодилися допомогти в описі педагогічної матриці, зборі інформації та підготовці наукових матеріалів, адже неабияк зацікавилися ідеєю ректорату. Тепер, за словами Віктора Петровича, справа отримає активний рух.

Людмила КУХ,

прес-служба університету

Банер НПУ

На сайті один гість та відсутні користувачі