1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • З Великоднем! Христос Воскрес!

  • Привітання з 8 Березня

  • Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

  • У НПУ поєднують бізнес та інтелект

  • Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

26-28 лютого 2015 року делегація Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова перебувала з офіційним візитом на святкуваннях 75-ліття з часу заснування Гродненського державного уні... Read more...
У НПУ поєднують бізнес та інтелект

У НПУ поєднують бізнес та інтелект

Нещодавно з офіційним візитом Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова відвідав Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. Гостя прийняв ректор вишу В... Read more...
Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

16 жовтня 2014 року в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка відкрили стадіон Навчально-спортивного комплексу. В урочистому відкритті взяв участь ректор Національного педагогічного... Read more...
Previous
Next
«Майбутня університетська освіта має утвердитись в якості самодостатньої для людини ХХІ століття» Віктор Андрущенко

Делегація НПУ на чолі з Віктором Андрущенком вшановувала пам'ять Пантелеймона Куліша на його батьківщині

IMG 8591Делегація Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова на чолі з ректором, академіком Віктором Андрущенком 9 серпня 2012 року взяли участь у святкуваннях з нагоди 193-річниці від дня народження видатного українського письменника, культурного і громадського діяча, культуролога, публіциста, етнографа й історика Пантелеймона Куліша.

Урочистості проходили на Чернігівщині, в рідному для митця хуторі Мотронівка Борзнянського району на території історико-меморіального музею-заповідника П. Куліша «Ганнина Пустинь». Для драгоманівців випала чудова нагода відвідати колоритну Борзнянщину й вшанувати пам'ять видатного українця та його родини, поклавши квіти до могил Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок та Василя Білозерського.

Чернігівська земля подарувала українському народу чимало великих постатей культурного, наукового й освітнього просторів, яких цінують і поважають у цілому світі. Тут жили, працювали й творили історик і письменник О. Бодянський, скульптор І. Мартос, письменники — В. Забіла, І. Кочерга, П. Тичина, Олекса Десняк, композитори Г. Верьовка, Л. Ревуцький, великий український митець Т. Шевченко, український філософ і поет Г. Сковорода, письменники Л. Глібов, М. Коцюбинський, Марко Вовчок, В. Самійленко, М. Вербицький й чимало інших.

І сьогодні ця земля народжує нових героїв уже нової країни й нового століття, що турбуються про розвиток своєї малої батьківщини. Слова подяки за турботу про відродження цього меморіального осередку культурної спадщини та й інших пам’яток історії України були висловлені народному депутату, Герою України Івану Плющу. На знак високого поцінування рішенням Вченої ради НПУ імені М. П. Драгоманова Івана Степановича обрано Почесним професором Драгоманівського університету. Ректор Віктор Андрущенко та студенти НПУ презентували пану Плющу академічну мантію та диплом з одвічною перепусткою до вишу. Над головами гостей зазвучав «Гаудеамус».

Віктор Петрович звернув увагу присутніх на людські душевні якості й риси характеру народного депутата, який попри усі життєві перипетії залишається вірним рідній державі, її народу, завжди піклується про освітянську ниву. За такі турботи університет відзначив пана Плюща Орденом Орлика. Такої ж нагороди удостоївся голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

У ході спілкування очільники обговорювали й можливість створення на базі меморіального комплексу за ініціативи науковців Драгоманівського університету науково-освітнього центру, що б опікувався вивченням, розвитком і популяризацією української культури та літератури. На думку ректора навчального закладу Віктора Андрущенка, це чудова можливість відкрити українській громаді ще до кінця не вивчені й не досліджені сторінки української літератури. Таку мету Пантелеймон Куліш без сумніву схвалив би.

Солістки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Г. Г. Верьовки подарували присутнім мелодійну українську пісню, яка котилася Мотронівським хутором, повертаючи із минувшини світлі спогади про Пантелеймона Куліша, Ганну Барвінок та всю українську письменницьку і культурну братію.

Із щирими словами шани й вдячності на урочистостях виступили також Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, Герой України, Почесний професор НПУ Іван Драч; доктор філологічних наук, професор, академік НАН України Микола Жулинський; перший заступник голови обласної ради Іван Коробка; кандидат історичних наук, директор інституту національних проблем освіти Міністерства освіти і науки Російської Федерації Людмила Мельник; лауреат національної премії ім. Тараса Шевченка, народний артист України Василь Нечепа; делегація Чернігівського земляцтва на чолі з головою Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві Віктором Ткаченком й делегації від Борзнянського, Бахмацького та Ніжинського районів області.

Людмила КУХ,

прес-секретар ректора

Банер НПУ

На сайті 28 гостей та відсутні користувачі