1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • З Великоднем! Христос Воскрес!

  • Привітання з 8 Березня

  • Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

  • У НПУ поєднують бізнес та інтелект

  • Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

26-28 лютого 2015 року делегація Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова перебувала з офіційним візитом на святкуваннях 75-ліття з часу заснування Гродненського державного уні... Read more...
У НПУ поєднують бізнес та інтелект

У НПУ поєднують бізнес та інтелект

Нещодавно з офіційним візитом Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова відвідав Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. Гостя прийняв ректор вишу В... Read more...
Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

16 жовтня 2014 року в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка відкрили стадіон Навчально-спортивного комплексу. В урочистому відкритті взяв участь ректор Національного педагогічного... Read more...
Previous
Next
«Людина ніколи і ні за яких обставин не вивільняється від джерел, на яких формувалися її єство, характер і ментальність» Віктор Андрущенко

У НПУ Микола Томенко презентував новий мистецький проект

DSC 0304Відкрити світу ще одну дивовижну грань великого Кобзаря та поглянути на творчість Тараса Шевченка з іншого боку. У такій тематичній витриманості в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова 8 травня презентував ще один свій мистецький проект заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.

«Я з університету прийшов у парламент і попри періоди урядової і політичної діяльності намагаюся ніколи не забувати про освітній напрямок і свою головну професію», - зауважив на початку зустрічі, натякаючи на власний фах історика, пан Микола. Студенти з ентузіазмом зустріли такий вступ, відчуваючи й високий науковий рівень політика.

Представив гостя студентській аудиторії ректор університету Віктор Андрущенко, подякувавши політику за віднайдену можливість поспілкуватися зі студентами про велета українського духу – Великого Кобзаря.

Говорили про різне та акцентом все ж стала поява на світ факсимільного видання «Тарас Шевченко. Альбом 1845 року». Упорядником книги виступив відомий шевченкознавець Сергій Гальченко. Власне саме за ідеєю Гальченка та Миколи Томенка новостворене видання отримало такий вигляд, який має зараз – повне відтворення оригіналу у якому до сучасників дійшов альбом Кобзаря.

«До відзначення 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка з’явилася думка про те, що можна було б зробити вагомого для популяризації цієї постаті, що до мене ніхто ще не робив, - поділився появою задуму Микола Володимирович, - врешті зупинився на його художній творчості». Справді, частенько так буває, що коли запитати у сучасників про творчість основоположника української літературної мови і літератури загалом, то найчастіше у відповідь можна почути добре знайому усім пісню про «Заповіт». Минає 200 років з дня народження Кобзаря, а таке враження, що усі грані особистості письменника досі не відкриті, чи то пак мало знайомі пересічному українцю. Саме такою просвітницькою та популяризаторською метою й окреслив свої мистецькі проекти Микола Томенко.

«Я пропоную сьогодні подивитися на Шевченка і на те, що він робив «свіжими очима». Наприклад петербурзькі його колеги вважали, що якби Шевченко не витрачав часу на поезію та римування, то міг би стати всесвітньовідомим художником. Виходить і талант у нього був до пензля не менший як до пера», - резюмував пан Микола. Загалом презентований альбом являє собою частину того, що довелося побачити і зафіксувати художнику київської археографічної комісії Тарасу Шевченку під час його подорожей містами і селами Київської та Полтавської губерній. Вихід одного із чотирьох збережених шевченкових альбомів – вагома подія для українського суспільства. Окрім того у планах політика і мецената – широка публікація й інших альбомів Шевченка.

Широке обговорення і зацікавленість отримали й інші проекти пана Томенка, зокрема книги присвячені життю і творчості Михайла Драгоманова, повна бібліографія його праць, аудіо та відеодиски з матеріалами і фільмами на культурну та історичну тематику, що обов’язково стануть у пригоді майбутньому вчителю-новатору та будуть цікавими школярам. Університетська бібліотека теж поповнилася презентованими примірниками.

Людмила КУХ,

прес-служба університету

Банер НПУ

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі