1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • З Великоднем! Христос Воскрес!

  • Привітання з 8 Березня

  • Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

  • У НПУ поєднують бізнес та інтелект

  • Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

Віктор Андрущенко перебував з візитом в Гродно

26-28 лютого 2015 року делегація Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова перебувала з офіційним візитом на святкуваннях 75-ліття з часу заснування Гродненського державного уні... Read more...
У НПУ поєднують бізнес та інтелект

У НПУ поєднують бізнес та інтелект

Нещодавно з офіційним візитом Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова відвідав Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. Гостя прийняв ректор вишу В... Read more...
Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

Ректор НПУ взяв участь у відкритті нової Спортивної Арени КНУ імені Т. Шевченка

16 жовтня 2014 року в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка відкрили стадіон Навчально-спортивного комплексу. В урочистому відкритті взяв участь ректор Національного педагогічного... Read more...
Previous
Next
«Фахівець технічного профілю об’єктивно приречений на творчість» Віктор Андрущенко

«Велика данина героям України від НПУ» Віктор Андрущенко

DSC 0077Студенти і викладачі Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова розпочали новий навчальний рік епохальною подією. 3 вересня 2014 року на території навчального закладу, поміж кількома корпусами на вулиці Тургенівська, 11, поблизу Інституту мистецтв встановили пам’ятний знак у вигляді козацького хреста, присвячений Героям Небесної Сотні.

«Поява цього символу на території вишу – велика данина тим героям України, молодим студентам, нашим ровесникам, які віддали своє життя на вівтар української свободи і справедливості, - розповідають студенти-драгоманівці. – Ми ніколи цього не забудемо, бо могли бути на їхньому місці. Куля снайпера могла поцілити й у нас»

Саме студенти й викладачі, що проводили дні й ночі на Євромайдані стали ініціаторами появи пам’ятки. Ідею активно пропагував і підтримував член Наглядової Ради НПУ, президент Малої академії наук України Станіслав Довгий. Саме за його сприяння було здійснено проектування та будівництво пам’ятки у вигляді козацького хреста.

«Не випадково обрано саме таку ідею втілення пам’ятника, оскільки він символізує вічність тієї історичної події, що ми гордо йменуємо Революцією Гідності, вічність подвигу загиблих у ті жахливі дні, - коментує ректор університету Віктор Андрущенко. - Це символ свободи, перемоги українського духу, торжества людських чеснот віри, надії і любові до своєї Батьківщини».

Освячення хреста та панахиду провів особисто Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарх Філарет. «Зараз наші кращі сини з усієї України віддають свої життя на теренах Донбасу. Вони віддають їх за нас, за своїх батьків та майбутні покоління, за державу та культуру, за Україну. Вони готові віддавати життя, бо подолали свій страх, що раніше зробили люди на Майдані», - зазначив під час відкриття Патріарх Філарет. Глава УПЦ КП називає агресорів Росію та її керівництво новими каїнами: «Якщо вини йдуть на вбивство, то мусять знати, що з ними трапиться потім. Україна ж – на боці правди, а тому з нами Бог. Нехай ті каїни трясуться, як колись син Адама. Перемога буде за нами. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!»

Дружнім хором гуділо «Героям слава!» у відповідь між корпусами Драгоманівського університету. Невеличка Тургенівська умістила величезну кількість студентів, викладачів, професорського складу тридцяти п’яти тисячного вишу у вишиванках та з квітами, а також незліченну кількість митців, громадських діячів України, представників наукових, культурних, релігійних кіл різних конфесій.

На церемонії відкриття виступив також український поет, державний і громадський діяч, Герой України Іван Драч, який закликав молодь держави мудро й розважливо здійснювати кожен свій наступний крок, щоб усе ж нова Україна збулася, щоб геройський подвиг кожного з Небесної Сотні не був даремним.

До слів митця долучилася й народний депутат України, голова Комітету ВР з питань освіти Лілія Гриневич, закцентувавши увагу на особливій відповідальності кожного українця за майбутнє його Батьківщини, що було виборене такими жертвами, за яке досі наші бійці кладуть голови на Сході. Лілія Михайлівна наголосила й на вагомій ролі педагогів, Його Величності Вчителя у творенні того майбутнього, виховання духовності й патріотичності у маленьких українців.

З болем про трагічні події Євромайдану ще раз нагадала присутнім їх учасниця Роза Макух.

По завершенні панахиди гості церемонії мали змогу покласти квіти до пам’ятного хреста. Усе дійство проходило у музичному супроводі Національного заслуженого академічного хору імені Г. Верьовки під керівництвом Героя України, генерального директора, художнього керівника і головного диригента, народного артиста України Анатолія Авдієвського. Артисти виконали Гімн України та ще кілька щемливих мистецьких творів, що до глибини душі проймали усіх присутніх.

Прес-секретар ректора Людмила КУХ

 

Банер НПУ

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі